Koostöös tekib sünergia spordiürituste korraldajate, osalejate ja toetajate vahel
Ühtegi spordiüritust ei saa korraldada ilma toetajateta ning kui korraldaja ja toetaja teevad head koostööd on see lõppkokkuvõttes kasulik mõlemale. Miks sporti toetatakse, uurisime Robert Bosch OÜ Tööriistade osakonna Eesti müügijuhilt Margus Rennelilt.
Robert Bosch OÜ on Baltimaades esindatud olnud aastast 1993. Kolm aastat tagasi löödi käed rattamaratonide sarjaga ning 2017. aastast kannab võidusõit nime Bosch Eesti Maastikurattasari.
Sarja raames sõidetakse Eesti eri paigus kokku seitse rattamaratoni. Tänavuse hooaja avastart anti Viljandis, järgmine etapp toimub 18. mail Rõuges. „Kokkupuude sarjaga tuli läbi peakorraldaja Enno Eilo, kes otsis toetajat. Juba esimesel kohtumisel tundus, et sarjale õla alla panemine on hea idee,“ meenutab Margus. „Tervislikkus, sport, profid, aga ka algajad ja pealekasvav põlvkond – igaühele leidub midagi. Boschi valikus on samuti vajalikke tööriistu nii harrastajatele kui ka proffidele. Sealt mõte edasi arenes ning sai toetuse ka meie Baltikumi peakontori poolt,“ lisab ta.
Ühiselt tegutsedes
Marguse sõnul on koostöö rattasarjaga läbi aastate olnud igati positiivne. „Alati on kõik kokkulepitu toiminud väga hästi. Korraldajad on väga entusiastlikud ja peavad oma lubadustest kinni. Meil on iga kord enne hooaega kõik asjad paika pandud ja kõik toimib,“ kiidab ta.
Käesoleval aastal on rattasarja projekti kaasatud ka Robert Bosch OÜ hea koostööpartner Spark Markerlab, kes korraldab osadel etappidel Bosch tööriistade tutvustuse, mille raames toimuvad erinevad võistlused ja tegevused nii osalejatele kui ka kaasaelajatele. „Siin tekibki koostöös sünergia, kus toetame sporti, samuti kasvatuslikku ja arenduslikku tegevust ning loovust lastele ja ka täiskasvanutele just spordiüritusel,“ toob Margus välja.
Mitte ainult äri
Bosch toetab lisaks rattasarjale teisigi huvitavaid projekte ning nende valimisel ongi sageli oluliseks osaks panus tervislikesse eluviisidesse ning samuti arendavatesse ja loovatesse tegevustesse. „Läbi spordi leiame juba iseenesest tee aktiivsete inimeste juurde, kes tahavad midagi saavutada. Bosch pakub läbi oma tööriistade samuti võimalust ise midagi saavutada ja luua,“ toob Margus huvitava paralleeli.
Positiivsust ja kasu saavad koostööst nii korraldajad kui ka toetajad. „Kindlasti annab rattasarja toetamine meile tuntust ja tõstab teadlikkust meie toodete osas. Me ei pea oluliseks mitte ainult äri teha, vaid panustada läbi tugeva brändi spordi toetuseks. See on kahepoolne protsess,“ selgitab Margus. Lisaks on nii Robert Bosch OÜ kui rattasarja puhul ühiseks läbivaks jooneks loodushoid ja puhas keskkond. Seda sümoloseeriva rohelise logoga alustas rattasari juba siis, kui see loodi. Boschiga liitudes muutus roheline värvitoon vaid tumedamaks.
Igaühele midagi
Bosch Eesti Maastikurattasari ei ole aga mõistagi ainus, mis Robert Bosch OÜ-d spordi ja tervisega seob. Näiteks toetab ettevõte kõikide töötajate sportlikku tegevust aastas kindla summa ulatuses. Samuti korraldatakse mõnel korral aastas ühisüritusi, kuhu sisse mahuvad alati sportlikud ettevõtmised. Huvi korral saavad töötajad ja nende pereliikmed kokkuleppel Bosch Eesti Maastikurattasarja korraldajaga osaleda soodsatel tingimustel rattamaratoni etappidel.
Marguski ei kõhkle soovitamast rattasõpradel maratonidele sõitma minna. Ta on veendunud, et pettuda ei tule. „Rajad on alati hästi ettevalmistatud, korraldus on hea ning mis peamine, osaleda saavad vastavalt oma võimetele nii väiksed kui ka suured, nii harrastajad kui ka profid. Bosch on välja pannud edukatele osalejatele väärt auhinnad, mida läheb ikka vaja, et kodus midagi luua ja oma kätega teha. Käesoleval aastal on võimalik osa saada ka Spark Makerlabi väga kasulikest ning huvitavatest tegevustest,“ toob Margus boonused esile.
Rattamaratonid on nauditavad
Harrastussportlane Veiko Mettis on üks nendest, kes Robert Bosch OÜ vahendusel rattasarjas sõitma hakkas. Rattasõidu mõnu avastas Veiko juba lapsena, kui koos sõpradega ringi kihutas, rattamaratonidel hakkas aga osalema kuus aastat tagasi. „Mis saab olla parem, kui võtta ratas ja minna eesti metsadesse pead tuulutama,“ põhjendab ta. Bosch Eesti Maastikurattasarjas sõidab Veiko kolmandat hooaega. „Aastal 2018 pidin katkestama ja vigastuse tõttu pausi tegema, aga kui vähegi võimalik, siis sel aastal lähen rajale kõikidel etappidel,“ ütleb ta.
Ühtegi konkreetset lemmikut Veikol toimumiskohtade hulgas ei ole. „Kui lühidalt kokku võtta, siis need kõik on nauditavad,“ ütleb ta ja kutsub harrastajaid osalema: „Maratonidel on harrastusratturile jõukohased distantsid ja kui jõuvarud jaotada mõistlikult, siis kindlasti soovitan.“
5 + korraldus
Veikol on varuks kiidusõnad ka korraldajate suunas. „Just sai läbi Mulgi Rattamaraton, mille rada on enamikule meeltmööda, kuna tugevamad saavad oma kiiruse ja jõu maksma panna esimestel kilomeetritel linna keskmest väljuvatel kiiretel lõikudel. Sellele järgneb kena järveäärne ala ja siis juba laiad metsalõigud. Ruumi jagub kõigile ja siit saab ainult maraton jätkuda, ummikuid ei ole veel ette tulnud, mis tähendab et sõit on nauditav. Sel aastal olid näiteks metsas ka mudased kohad multsiga täidetud. Ütleks, et 5+ korraldus!“ kiidab ta.
Tekst: Merilin Piirsalu
Fotod: Bosch Eesti Maastikurattasari